Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sprint-KM

22 JUN 2022 07:25
I samband med fyrsprinten i Granlo den 1 juni kunde klubbmästare koras i 12 klasser.
  • Uppdaterad: 22 JUN 2022 07:25

Dessa kan titulera sig sprintklubbmästare under 2022:

H12 Oskar Kullberg
D12 Linnea Dufva
H14 Alexander Dufva
H16 Hugo Hässler
D16 Wilma Lindström
H21 Olov Vikström
D21 Wilma Larsson
D40 Maria Danielsson
H40 Jon Jensen
H50 Michael Larsson
D70 Christina Flordal
H70 Winn Björklund

  

Resultat i KM-klasserna:

  D12    
1 Linnea Dufva 16:00
2 Fanny Vikström 18:31
3 Ida Nyman Ericsson 18:57
4 Wilma Unander 20:36
5 Sofie Lind   21:57
6 Nova Strid   22:32
       
  H12    
1 Oskar Kullberg 12:55
2 Ruben Jensen 18:37
3 Olle Danielsson 19:39
       
  H14    
1 Alexander Dufva 15:45
2 Herman Eliasson 16:58
3 Axel Danielsson 18:14
4 Oscar Grip 19:38
5 Tobias Opel 21:12
6 Jonas Lind 21:24
       
  D16    
1 Wilma Lindström 20:51
2 Klara Edström 21:08
3 Signe Feil   23:41
       
  H16    
1 Hugo Hässler 19:01
2 Linus Opel 19:04
3 Carl Erngrund 19:36
       
  D21    
1 Wilma Larsson 21:07
2 Anna Ålin   24:54
       
  H21    
1 Olov Vikström 16:37
2 Simon Teike 17:20
3 Martin Hässler 18:08
4 Janne Näätänen 18:25
5 Fredrik Noborn 18:37
6 Jonne Liukkonen 19:34
       
  D40    
1 Maria Danielsson 17:07
2 Sara Timner 18:32
3 Malin Unander 19:31
4 Anne Opel 21:09
       
  H40    
1 Jon Jensen 19:13
2 Ola Tuvesson 21:39
       
  H50    
1 Michael Larsson 16:46
2 Per Nordanlind 17:01
3 Hans Kullberg 22:46
       
  D70    
1 Christina Flordal 21:33
2 Inger Lorentzson 27:22
3 Ulla Hellman 29:12
4 Ingrid Petersson 38:38
       
  H70    
1 Winn Björklund 20:19
2 Peter Lorentzson 21:08

 

Fullständiga resultat finns i eventor.

Skribent: Lars Henriksson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Sundsvalls OK - Orientering
Bodvägen 7
85357 Sundsvall

Besöksadress:
SOK-stugan, Bodvägen 7
85357 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 060125375
E-post: This is a mailto link

Se all info

 Dewire by Knightec

Saffrans Bodega-logotyp

Eurocon-logotyp

ullmax2015