Hoppa till sidans innehåll

25-mannalagen  Version 5

09 OKT 2019 09:15
  • Uppdaterad: 11 OKT 2019 13:08

Version 5  2019-10-11

UK för 25-manna (Ove Jansson, Anna Nordin, Erik Norin och Anders Axling) uppdaterar här lagen kontinuerligt efter inkomna återbud. Ändringar jämfört med senaste versionen skrivs med kursiv stil.

Återbud lämnas till Ove Jansson, enbart via mejl till This is a mailto link, gäller även resa och logi.

Eftersom det brukar bli en del återbud bör alla reserver vara beredda på att få springa.

Info om resan finns under rubrikerna "25-mannainfo" och "Rumsfördelning 25-manna" på SOKs hemsida.

Länk till inbjudan:

https://eventor.orientering.se/Documents/Event/46648/3/Inbjudan

Länk till PM:

https://eventor.orientering.se/Documents/Event/50968/2/PM

Lagledare Susanne Petersson,
Gitte Leth

 

Anna Nordin,
Lena Andersson

 

Kajsa Hedin,
Josef Andersson
Sträcka Lag 1  (38) Lag 2  (150) Lag 3  (258)
 1 Axel Lundgren Jonne Liukkonen Johan Salomonsson
7,5 km      
Blå      
2 Frida Vikström Elin Svensson Sara Timner
5,5 km      
Blå      
3 Petter Erlandsson Ebba Andersson Oskar Erlandsson
3,7 km Olov Norin Sara Lundsten Amanda Schönfeldt
Orange Erik Norin Pia Lindholm Stina Lindholm
  Jan Nordin Lars Holmquist Lisa Jakobsson
       
4 Alice Larsson Wilma Larsson Alex Andersson
3,1 km Elsa Granholm Lovisa Dufva Emil Lundgren
Vit Simon Nordlander Wilmer Rex Signe Feil
  Hugo Nordlander Andrei Kuzmin Alva Eliasson
       
5 Håkan Stolt  Måns Eriksson Anna Nordin
6,1 km Tobias Eliasson  Erik Toomingas Henrik Lundgren
Blå Thomas Rex Johan Nordin Anders Lindholm
  Anders Axling Jonas Åkerdahl Magnus Jonsson
       
6 Anna Lundgren Julia Nordlander Emma Johansson
4,7 km Hanna Kjellin Annika Carlberg Ebba Lindholm
Röd Ellinor Fransson Charlotte Vikström Ylva Sandström
  Jonna Jungåker Jenny Erlandsson Astrid Rex
       
7 Gustav Frænell Lukas Johansson Josef Andersson
5,2 km Hannes Lindahl Torbjörn Andersson Lena Andersson
Röd Anders Erlandsson Ivan Kuzmin Mats Johansson
  Mattias Lindahl Lars Henriksson Stina Feil
       
23 Oskar Vikström Mattias Larsson Björn Abelsson
3,7 km      
Orange      
24 Anders Vedin Truls Lindholm Fredrik Nordlander
8,6 (6,2) km      
Blå      
25 Hanna Hugosson Kadri Kalvo Gitte Leth
6,2 km, blå      

 

Reserver:
Herman Eliasson, H10 och Ivar Granholm H12.. 

Skribent: Ove Jansson
Epost: This is a mailto link

 

 

Hittaut logotype

Sundsvallsklassikern

 Dewire by Knightec

Saffrans Bodega-logotyp

Länsförsäkringar-logga
Swedbank-logotype (Länk till Swedbank)

77profil-logo-333

Eurocon-logotyp

NIUorientering_rödbakgrund

 

ullmax2015

 

 

 

Postadress:
Sundsvalls OK - Orientering
Box 318
85105 Sundsvall

Besöksadress:
SOK-stugan, Bodvägen 7
85105 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 060125375
E-post: This is a mailto link